Tóth Gabi minden eddiginél jobban beleállt a DWTS zsűrijébe. Mivel (megint) nem táncolt túl jól, de mégis simán továbbjutott, egyre több emberben merül fel, hogy a csatorna segíti őt tovább. Ez azonban biztosan nem igaz.
Szinte minden ki- vagy beszavazós műsornál felmerül (általában többször is), hogy a csatorna valamilyen módon belenyúl a szavazás eredményébe. Most, hogy Tóth Gabi megint botrányt okozott Dancing wit the Stars zsűrije elleni kirohanásával, ám ennek ellenére, a nem túl erős táncprodukciójával simán továbbjutott, sokan keresik a magyarázatot…
Rengeteg komment érkezett a különböző fórumokra Tóth Gabival és a továbbjutásával kapcsolatban. Az egyik leggyakoribb narratíva az, hogy a TV2 belenyúlva a szavazás eredményébe, továbbjuttatja Gabit, mert ő csinálja a showt-t, s ezzel nézettséget generál. Azt ugyanis egyre kevesebben képesek elhinni, hogy Gabira és a párjára, Mátéra olyan sokan szavaznának hétről-hétre a nézők közül, hogy a zsűri listáján elfoglalt utolsó helyükről elkerüljenek. Ráadásul annyira előre jutnak, hogy még a veszélyzónát is rendre elkerülik.
Ezzel kapcsolatban a leglényegesebb megállapítás: Az sms-szavazatokba technikailag nem tud belenyúlni a produkció. Ezek beérkezését minden alkalommal közjegyző hitelesíti. Ez egyszerűen ténykérdés, aki azon okoskodik, hogy valahogyan mégis megbuherálja valamilyen szuper informatikai-csoport a rendszert, az nem tesz mást, mint összeesküvés-elméleteket gyárt.
Ha belegondolunk, nyilván nem véletlen, hogy zsűri a három utolsó párosból mindig megmenthet egyet. Itt, ezen a ponton gyakorlatilag legálisan lehet belenyúlni a kiesésbe. Ha valakit a produkció nagyon bent akar tartani, így megteheti. Vagyis a szavazatok megbuherálására eleve nincs is szükség.
Ebből pedig következik egy újabb tény: akár tetszik egyeseknek akár nem Tóth Gabiékra bizony ennyien szavaznak. Az persze már egy másik kérdés, hogy miért.
Miért?
Vegyük sorra az öt, még versenyben lévő celebet. Whisperton, és Mihályfi Luca nevét csak nagyon kevesen ismerték a Dancing előtt az átlag tévénézők közül. És Törőcsik Franciska ismertsége sem érhet fel Tóth Gabiéval. (Ebből a szempontból maximum Szabó Zsófit lehet hozzá hasonlítani.) Gabit ebben az országban legalább 6-7 millióan ismerik. Ha ebből az óriási tömegből csak 10% szereti őt, az nagyjából megegyezik a Dancing with the Stars teljes nézőszámával, ami annyit tesz, Gabi rengeteg szimpátiaszavazatot gyűjthet be minden héten. És ez még akkor is igaz, ha a Tóth Gabit ismerő óriási embertömeg nagy része, mondjuk ezeknek a millióknak a 70-80 vagy akár a 90%-a nem szimpatizál vele.
Ahhoz ugyanis már nagyom masszívan utálni kellene Tóth Gabit, hogy valaki a szavazás során minden versenytársára szórna a méregdrága sms-szavazatokat, csak azért, hogy Gabit a veszélyzónában láthassa. Ahol a zsűri amúgy még mindig megmentheti őt.
Más lesz a helyzet majd akkor, amikor Gabiék a későbbiek folyamán egy az egyben állnak majd ott egy másik párossal, s a nézőknek kettőjük közül kell választaniuk. Ekkor ugyanis megnyílik majd az út a negatív szavazatok előtt. Magyarán, ha valaki nem szereti Gabit (ami az utálattól a „nem szeretném, ha továbbjutnáig terjed) csak annyit kell tennie, hogy a másik párosra voksol.
Lehet, érdemes lenne elgondolkodnia a produkciónak azon, hogy a kezdetektől engedi a negatív szavazatokat. Ez ugyanis kiegyenlítené azt a különbséget, hogy vannak versenyzők, akiket többen ismernek és vannak olyanok, akiket kevesebben. Ha arra is lehetne szavazatot leadni, hogy valaki ne jusson tovább, biztosan nagyon más lenne egy-egy szavazás kimenetele. Megkockáztatjuk, Gabiék már hetek óta nem lennének a mezőny tagjai. Amúgy pedig a negatív szavazatok plusz bevételt hoznának a produkciónak.