Úgy is mondhatnánk, a Zafír ott folytatta, ahol az előző napon befejeződött Testvérek abbahagyta.
Csakhogy egy sorozat, főleg egy hosszú ideig tartó sikeres sorozat nagy fináléjának az esetében szinte törvényszerű a nagyon erős, a korábbi részeknél is magasabb nézettség. Egy újonnan induló szériánál ez viszont egyáltalán nem egyértelmű. Sőt, ilyenkor megesik, hogy azok a nézők, akik már jó ideje figyelemmel követtek egy történetet ugyanabban az idősávban, egy kicsit „pihennek”.
A délután kicsivel 4 óra előtt vetített Testvérek nézettsége a legfőbb kereskedelmi célcsoportban, a 18-49 évesek között átlagosan 13-16 %-os nézettséggel futott mostanában. Amivel egyébként messze-messze maga mögé utasított minden más programot ebben az idősávban. Az utolsó rész azonban még nagyobbat ment, egészen 18.4%-ig kúszott fel a görbe. Összehasonlításképpen ez azonos azzal a százalékos nézettséggel, amivel főműsoridőben az Ázsia Expressz és az RTL-en látható Az Árulók rendelkeznek.
Másnap, szeptember 27-én, pénteken a TV2-n a Testvérek helyén elindult a Zafír, mely kifejezetten erősen rajtolt. A már említett 18-49-es célcsoportban 15.6%-ot ért el, azaz lényegében hozta a Testvérek korábbi átlagát, amivel közel két éven keresztül fölényesen uralta az idősávját. Csak, hogy kicsit viszonyítani lehessen: a Zafírral egyidőben futó műsorok közül a második legnézettebb a Mozi+-on vetített film, Az Egyiptom istenei lett a maga 4%-os nézettségével.
Aki esetleg kihagyta az első részt/részeket, az itt tudja elolvasni, miről szól, s miként kezdődött el a Zafír: https://telenovella.hu/igy-kezdodik-a-tv2-ma-indulo-uj-sorozata-a-zafir/ Arról pedig, hogy a most befejeződött Testvérek majdnem kapott még egyévadnyi folytatást, itt találják az írásunkat: https://telenovella.hu/ma-bucsuzunk-a-testverektol-aminek-majdnem-lett-egy-5-evada/