Könyvet ír róluk, s ennek kapcsán beszélgetni is szokott emberölésért elítélt bűnözőkkel.
Bár Tímea a játék legelejétől kezdve azt hazudta magáról, hogy esküvőszervezőként dolgozik, tudjuk róla, hogy a valóságban jogász. Egyetemen is oktat, s a kutatási témája a tényleges életfogytiglani szabadságvesztés.
Ez a speciális büntetés nem olyan régen létezik, egészen pontosan 1999 óta. Azokat a legelvetemültebb, szinte kivétel nélkül brutális gyilkosságokat elkövetett bűnözőket ítélik erre, akiket soha többet nem akarnak visszaengedni a társadalomba.
Míg a „rendes életfogytiglanra” ítéltek reménykedhetnek benne, hogy a büntetésüket 20-25 év elteltével felülvizsgálják, s esetleg visszanyerhetik a szabadságukat, a tényleges életfogytiglanra ítélteknek esetében 40 év letöltése után nyílik lehetőség egy kegyelmi eljárásra, de ez még közel sem jelenti azt, hogy szabadulnak.
Timea elmondta, a tudományos kutatás mellett könyvet is ír a legérdekesebb esetekről, emiatt több ilyen elítélttel találkozott már, közülük nem eggyel többször is. Íróként úgy gondolja, az is feladata, hogy megértse a motivációikat, de ez persze nem megy könnyen. Az Árulók játékosa azt is kifejtette, ezen elítéltek egy jelentős része teljesen reményvesztett, hiszen tudják, valószínűleg soha nem szabadulhatnak. „Nehéz egy olyan életre berendezkedni, ahol biztosan tudod, hogy már soha nem lesz több szabad pillanatot. Ilyenkor felértékelődnek azok az apró dolgok is, amiket mi természetesnek veszünk: leszaladni a boltba valamiért, beülni egy moziba a barátokkal, időt tölteni a családoddal, szeretteiddel” – számolt be Tímea arról, mi mindenről beszélgetett az tényleges életfogytosokkal.
Mostanáig Magyarországon 87 esetben szabtak ki tényleges életfogytiglani büntetést, 85 férfit és 2 nőt ítéltek el.