
Inkább kilépett a török ATV nagyszabású sikersorozatából az A.B.I-ból, amely így női főszereplő nélkül maradt.
A produkció készítői még a széria június 9.-re eső évadfináléja előtt bejelentették, hogy Afra Saracoglu az évadzáróban búcsúzik a történettől, karaktere, Cagla pedig életét is veszíti ebben a részben. Bár a színésznő és a sorozatot gyártó OGM Pictures hivatalosan azt hangsúlyozták, eleve ezzel kalkuláltak, s Afrát csak erre a fél évadra szerződtették le, a valóság merőben más, s komoly konfliktusok húzódtak meg a háttérben.
Az A.B.I. 2026. január 13-án, azaz a tévés évad kellős közepén indult az ATV képernyőjén, és már akkor az év egyik legjobban várt szériájának számított. Nem véletlenül, hiszen hosszú szünet után tért vissza a sorozatok világába a nálunk leginkább az Ezelből ismert Kenan Imirzalioglu. Mellett azonban nagyon sokan várták Afrát is, aki Az Aranyifjúnak köszönhetően lett Törökország egyik legismertebb színésznője. A két népszerű színész párosítása óriási érdeklődést váltott ki, ám egyből megjelentek olyan hangok is, hogy szerelmespárkén túl nagy a köztük lévő korkülönbség. Afra 27 éves, Kenan pedig 51, azaz majd negyedszázad van köztük, s a színésznő simán lehetne az Ezel sztárjának a gyereke is.

A sorozat – amúgy nagyon erős – tévés debütálása után olyan hírek láttak napvilágot, amelyek szerint Afra nem vállalt el egy tervezett csókjelenetet Kenannal. Ezt ugyan senki sem erősítette meg hivatalosan, a török sajtó azonban tényként kezelte, és sokan ezt tartják az egyik okának annak, hogy a készítők végül visszafogták a két főszereplő romantikus történetszálát. Azaz az eredeti forgatókönyvekben szereplő szerelmes jelenetek elmaradtak.
A forgatókönyveken végül több jelentős módosítást is végrehajtottak. És az eredeti elképzeléseknél hamarabb lezárták az első évadot, aminek szép lassan a nézettsége is elkezdett csökkenni. Végül június 23 helyett, már június 9-én befejezték az első etapot. Az évadzáró 18 részben pedig, ahogy említettük, meghal Afra karaktere, Cagla. A közönség érdeklődése ugyan gyengült, de még mindig nem számít gyengének az A.B.I nézettsége, ezért a készítők tervezik a folytatást, azaz a második évadot. Persze immáron az eredeti főszereplőnőjük nélkül.
A leghihetőbb török sajtóértesülések szerint a készítők Sinem Kobalnak ajánlották fel a női főszerepet. A színésznő nemcsak az ország egyik legismertebb televíziós sztárja, hanem történetesen Kenan Imirzalioglu felesége is. Ha ő lesz az A.B.I új főhősnője, a következő évadban biztosan nem lesz gond a szerelmes jelenetekkel…





