A döntő napján még játékban lévő versenyzők közül mindenki megérdemli, hogy gazdagabban térjen haza. Egy kivétel van: Hadas Kriszta.
Nyilván a legnagyobb teljesítménynek a nézők többsége azt tartja, hogy van egy áruló (Hevér Gábor), aki végigvitte a játékot, s a mai, döntő szavazáson múlik, ő viszi-e haza a 12 nap alatt összegyűjtött kb. 15 millió forintot vagy sem. Ugye azért nem lehet tudni, mekkora a pontos összeg, mert az még az utolsó napon is változhat. Ha viszont Gábor a legvégén elbukik, az őt leleplező, még versenyben lévő ártatlanok, azaz Iza, Enikő és Kriszta osztoznak a nyereményen.
Nyilván mindhárman ügyesek valahol, hogy a sok kiszavazás és gyilkosság mellett eljutotta a játék legvégére, de azért – hogy is fogalmazzunk – nem ugyanolyan teljesítmény áll a hátuk mögött. Hadas Kriszta a saját bevallása szerint is outsider volt. És bizony a tv-ben látottak alapján, a többiek leginkább így tekintetek rá. A nyomozáshoz kb. semmit sem konyított, a legtöbbször (szinte mindig) rossz következtetéseket vont le. Amúgy leginkább ennek köszönheti, hogy végig életben maradt, mert a gyilkosoknak jól jött, hogy akadt valaki, rossz irányba gondolkodik. Írhatnánk azt is: jól jött nekik, hogy valaki rossz irányba vitte a többieket. De ez nem lenne igaz, mert kb. senki nem hallgatott Krisztára. A játékostársai inkább csak a fejüket fogták, hogy miket mond, miket talált ki már megint.
Talán magáról Krisztáról is az a kép maradt meg a nézőkben, ahogyan ül a kerekasztalnál, s fogja a fejét, hogy már megint, hogy szavazhattam ki egy ártatlant a játékból. És persze azt is nehéz feledni, hogy amíg Sváby András is a csapat tagja volt, Krisztának kb. minden harmadik szava az volt, hogy Sváby. Csak vele foglalkozott. Aztán meg is jegyezte: „A nézők biztosan azt fogják gondolni, hogy szerelmes vagyok a Svábyba.” Hát, ja.
Rossz volt azt látni, hogy egy, még a klasszikus újságíró iskolán nevelkedett szakember, akinek a szakmája az oknyomozás, ilyen gyengén nyomozott és ennyire bután játszott. Este kiderül Az Árulók hasonlít-e a való életre abban a vonatkozásban, hogy egyesek olykor teljesítmény nélkül is milliókat zsebelnek be.